PGE Energia Ciepła oraz PGE Nowa Energia, spółki Grupy Kapitałowej PGE, zapraszają do udziału w hackathonie Energy HackON „Optymalizacja produkcji ciepła i energii elektrycznej”. W tym roku poszukiwane są inspirujące i innowacyjne rozwiązania z obszaru energetyki cieplnej. Rejestracja elektroniczna, trwa do 10 grudnia. Hackathon odbędzie się 13-14 grudnia w Centrum Energetyki AGH.

Zarządzanie energią, to jeden z elementów gospodarki opartej na wiedzy. Właściwe wykorzystanie jednostek wytwórczych i optymalizacja ich pracy z wykorzystaniem najnowszych technologii wpływa na zmniejszenie emisji CO2, oszczędzanie paliw dla przyszłych pokoleń i czyste powietrze w miastach.

baner_hackathon_1200_900_ok_bez-daty.jpg

 

Ciepło do ogrzewania domów wyprodukowane w elektrociepłowni może pochodzić z wielu źródeł, ale które z nich są najbardziej przyjazne dla środowiska? Jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby produkcja ciepła była efektywna? Na te pytania odpowiedzą Uczestnicy hackathonu.

Zadaniem Uczestników hackathonu będzie stworzenie prototypu aplikacji służącej do optymalizacji pokrycia zapotrzebowania na ciepło. Do programowania Zawodnicy konkursu użyją danych dostarczonych przez Polską Grupę Energetyczną.

Dołącz do Hackathonu i zaprogramuj elektrociepłownię!

Warunkiem udziału w Hackathonie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie www.AkceleratorPGE.pl/hackathon do 10 grudnia 2019 r. Każdy ze zgłoszonych Zespołów dokona opłaty w wysokości 50 zł na konto bankowe Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wskazane w Regulaminie.

Najważniejsze informacje:

  • konkurs skierowany jest do wszystkich osób posiadających wiedzę i umiejętności w zakresie programowania, analizy danych i metod optymalizacji. Uczestnicy mogą się zgłaszać jako zespoły 2–3-osobowe,
  • opis zadania do wykonania podczas Hackathonu przedstawia Załącznik nr 1,
  • podczas Hackathonu Zespoły mogą liczyć na wsparcie ekspertów,
  • w trakcie wydarzenia gwarantujemy pełne wyżywienie wszystkim Uczestnikom,
  • dla dwóch najlepszych projektów przewidziano nagrody – ich pula wynosi 18 tys. zł. Zwycięski zespół otrzyma 12 tys. zł.

Zwycięzcy oprócz nagrody pieniężnej będą mogli podjąć współpracę z ekspertami PGE, a nawet wdrożyć w życie swoje rozwiązanie.

Liczba miejsc jest ograniczona do 42 Uczestników. W przypadku przekroczenia limitu miejsc decyzja o zakwalifikowaniu Zespołu do udziału w Hackathonie podejmowana jest na podstawie informacji przesłanych w formularzu zgłoszeniowym. O zakwalifikowaniu się do Hackathonu wybrane Zespoły zostaną poinformowane drogą e-mailową najpóźniej do 11 grudnia 2019r.

W konkursie nie mogą brać udziału pracownicy GK PGE.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu poprzez: info@akceleratorpge.pl

 

Rejestracja